BURSAMAGAZİNMANŞET

Özel öğrencilerden engelsiz ve atıksız yaşam defilesi

Bursa’da Engelsiz Yaşam Merkezinde kurs gören özel öğrencilerin atık malzemelerden hazırladığı kıyafetler göz doldurdu. Düzenlenen engelsiz ve atıksız yaşam defilesinde podyuma çıkan özel öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sıfır Atık Müdürlüğünün himayesinde gerçekleştirilen organizasyonda gazete, karton ve naylon gibi dönüştürülebilir bir çok malzemeyle tasarlanan kıyafetlerin yer aldığı defilede podyuma çıkan engelliler, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Atık oluşumunu en aza indirmeyi ve engellilerin toplumla iç içe olmalarını hedefleyen proje kapsamında gerçekleştirilen organizasyonun moda şölenine dönüştüğünü söyleyen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Engellileri sadece 3 Aralık’ta değil, her zaman hatırlıyor ve hayatın içine entegre ediyoruz. Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüklerimiz ile atıksız yaşam hareketine dikkat çekmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı da bu tür organizasyonlarımızın içine dahil olmaya davet ediyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu