BURSAMANŞET

Panorama 1326 Dünya müzeleri ile yarışacak

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan ve tam panoramik kubbesiyle eşsiz bir tarih müzesi olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, dünyanın en ünlü seyahat ve gezgin sitelerinde yorumlanmaya ve övgüler almaya başladı.

Bursa’da yapımı 2 yıl önce tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Panorama 1326 Bursa Fetih müzesi Dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olarak kayıtlara geçti, Açılışının hemen ardından girilen pandemi dönemi nedeniyle ziyareti kısmen kısıtlanan müzeyi, henüz sınırlı sayıda insan ziyaret etmiş olmasına rağmen Panorama, Dünya’nın en ünlü seyahat ve gezgin sitelerinde yorumlanmaya başladı.

OLUMLU YORUM YAĞIYOR

Tüm dünyadan milyonlarca kullanıcısı bulunan ve seyahat, gezi veya turlara katılacak milyonlarca insan için bir numaralı referans yeri olan Tripadvisör isimli sitesinin gezilecek yerler listesine giren Panorama 1326 Bursa Fetih müzesi, henüz çok yeni olmasına  ve pandemi kısıtlamalarına denk gelmesine rağmen  olumlu yorumlar almaya başladı.

“MÜKEMMEL BİR MÜZE”

Ünlü seyahat sitesindeki ilk yorumunu 2019 yılının Ocak ayında yani henüz daha açılmadan önce fenomen bir gezgin tarafından alan müze için ziyaretçiler, yaptıkları yorumlarla birlikte müzede çektirdikleri hatıra fotoğraflarını da yayınlıyor. Çok sayıda olumlu yorum alan müze için tüm kullanıcılar, “Mutlaka gidilip görülmesi gereken mükemmel bir müze” notu yazıyor.

“TARİH SİZİ İÇİNE ÇEKİYOR”

Müzeyi ziyaret etmiş olan birçok kullanıcının sitedeki yorumlarında ortak bir payda göze çarpıyor. Müze ziyaretinde edindikleri deneyimleri paylaşan kullanıcılar, özellikle müzenin kubbe kısmında adeta Osmanlı tarihinin içine girdiklerini ve çıkmak istemediklerini yazıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu