BURSAMANŞETSAĞLIK

Sendika seçimi öncesi provokasyona üyelerden tepki

Başkan Adayı Elinç, çirkin provokasyon için suç duyurusunda bulundu

“Seçimleri öne aldınız, provokasyona başladınız ama nafile”

Bursa’da binlerce üyesi bulunan Sağlık-Sen Başkan Adayı Tamer Elinç, seçimleri apar topar öne alan mevcut yönetimin görevlendirdiği kişiler üzerinden gerçekleştirilen provokasyon ve bunu kurgulayarak üyelere mesaj atanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.Tamer Elinç, “Seçimleri öne aldınız, provokasyona başladınız ama nafile. Değerli üyelerimiz her şeyin farkında” dedi.
Bursa Sağlık-Sen şubesinin 12 yıldır başında bulunan Gökhan Yünkül 7 Bin 500 üyeli sendikanın seçimlerinde yeniden aday olurken, uzun yıllardır karşısına ilk kez güçlü bir aday olan Tamer Elinç çıkmış ve seçim yarışı iyice kızışmıştı. Binlerce üyesi bulunan sendikada kıyasıya bir mücadele beklenirken, mevcut yönetimin, okulların kapanmasını öne sürerek seçimleri apar topar erken bir tarihe çekmesi krize neden oldu. Delegelerinin çalışmalarını yerinde görmek için Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden aday Tamer Elinç’in, burada karşı gurubun delegeleriyle karşılaştığı, seçimlerin alelacele erken bir tarihe alınması konusunda sitemde bulunan Elinç’in hararetli bu konuşması sırasında, Gökhan Yünkül’ün listesindeki diğer delegeleri tarafından fotoğrafları çekildiği belirtildi. Çekilen fotoğraflar servis edilerek, Tamer Elinç’in, Sağlık çalışanlarına küfür ve hakaret ettiği ileri sürüldü. Bu duruma tepki gösteren Tamer Elinç, seçim sürecinin nasıl provoke edildiğini anlattı.
“ASILSIZ VE SEVİYESİZ İFTİRALAR”
Sendika Başkan adayı Tamer Elinç yaptığı açıklamada, “Yerel bir gazete haberinde şahsımı ve değerli yol arkadaşlarımı hedef alan yalan, asılsız, çirkin ve seviyesiz bir haber gördün. İsmimin böyle bir olaya karıştırılmasından dolayı çok üzgünüm. Araştırma hastanemize, sahada çalışma yapan delege arkadaşlarımı görmek için gittim. Şikayet sahibi şahıs ve birkaç kişinin daha olduğu yere giderek, seçimlerin apar topar erkene alınmasının üyelerimizin iradesine saygısızlık olduğunu söyledim. Bu sırada her nasıl oluyorsa bir yerlere kendilerini gizlemiş olan birileri, ellerinde cep telefonu kameralarının da açık olduğunu hatırlatmak isterim. Hararetli bir konuşma yaptığım sırada bir kare fotoğraf çekip altını da kendileri doldurarak seviyesiz ve asılsız haber yaptırıp birkaç haber sitesinde yayınlatmışlardır” dedi.
“ÜYELERİMİZİN AKLIYLA ALAY EDİYORLAR”
Yapılanların provakatif eylemler olduğunu, seçimlerin erkene alınarak üyeler üzerinde kurgusal ve algısal baskı oluşturulduğunu açıklayan Tamer Elinç, “Tüm bunların tek bir anlamı vardır. Her şeyi kendi menfaatleri uğruna yapıyorlar, ne üyeler ne de hizmet umurlarında bile değil. Üyelerimizin de açıkça fark edebildiği bütün bu senaryolara rağmen kalkıp “Hizmetkârınız olacağız” demeleri üyelerimizin aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir” dedi.
SAĞ DUYUYA DAVET
Adaylık süreciyle birlikte onurlu bir yola çıktıklarının altını çizen Elinç, “Tüm meslektaşlarımı her ne olursa olsun sağduyulu olmaya davet ediyorum. Yoldaş bildiğimiz dürüstlüğü elimizden bırakmayacağız. Bu yolun sonunda tek bir kazanan olacak, onlar da meslektaşlarımız olacak” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu