BURSAMANŞET

Ünlü aşçı Orhan Usta’dan Uludağ’a davet

Beklenen kar yağışının yoğun bir şekilde gelmesiyle beyaz gelinliğini giyen Uludağ, eşsiz doğası ve muhteşem tesisleri ile misafirlerini bekliyor. Uludağlı turizmciler, bugüne kadar tek eksiği kar olan beyaz cennette artık her şeyin tam olduğu ve misafirlerini kusursuz bir şekilde ağırlamaya hazır olduklarını söyledi.
Tarihte sırasıyla önce Olympos ve Mysia Olympos olarak anılan, Bursa’nın fethinden sonra ise önce Keşiş Dağı sonra ise Uludağ adını alan Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezinde, iklim şartları nedeniyle yaşanan sıkıntılar geride kaldı. Zirvede iki gündür süren yoğun kar yağışı sonrası, tüm hazırlıklarını tamamlayan otel ve tesisler, misafirlerini beklemeye koyuldu. Bugün itibari ile beyaz cennete doluluk oranı yüzde 30’lara çıktı.


ÜNLÜ AŞÇI ORHAN USTA’DAN DAVET
Uludağ’ın ünlü aşçılarından biri olan Orhan Usta, kar yağışıyla birlikte bölgedeki tesislerin konuklarını ağırlamaya hazır olduklarını belirterek yaptığı çağrıda, “Şuan Marmara bölgesinin en yüksek bölgesindeyiz. Sadece Marmara değil Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezindeyiz ve burası beklediğimiz kar ile birlikte adeta bir cennete dönüştü. Kayak pistlerimiz hazır, otelcilerimiz ve tesislerimiz hazır. Kusursuz bir şekilde konuklarımızı ağırlamayı bekliyoruz” dedi.
PANDEMİ KURALLARI TİTİZLİKLE UYGULANIYOR
Yaşanan salgın nedeniyle alınan tüm pandemi kurallarına eksiksiz uyulduğuna dikkat çeken Orhan Usta, “Konuklarımız merak etmesinler. Yurdun her yanında olduğu gibi burada da tüm kurallara harfiyen uyuluyor. Bu konuda bizler gerekli tüm önlemleri aldık. Misafirlerimiz gönül rahatlığı ile gelip kar ve kayak yapmanın keyfini çıkarabilirler” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu